A jak to dělá váš hrdina?

25. února 2011 v 1:38 | Tereza Matoušková |  Fantasy a tvůrčí psaní
Sex už dávno není žádné tabu a s roztaženýma nožkama a obnaženými oblinami se člověk potká nejen u kdejakého novinového stánku, na internetu a v televizi, ale i na plakátech s reklamou na notebooky. Sexuální revoluce samozřejmě zčeřila i vody literární. Jenom ten fantasácký rybník zůstává většinou klidný, alespoň co se mladé tvorby týče. V opačném případě se veškeré milování odbývá zajetou klasikou.

Zpěv první: Skřeti milují orální sex

Erotické jiskření dokáže zachránit i rutinní rozhovor dvou techniků na kosmické lodi, dovážející do naší galaxie třívrstvé kapesníky a termoponožky. Nakolik je podobná atmosféra žádaná, je zřejmé z vysokého počtu fanfiction, slashů, femmslashů a tak dále, které najdete téměř na každém druhém blogu. Proč autorky podobných - jak to nazvat?! - dílek, obvykle hledají erotické napětí i tam, kde není a být nemůže? Proč je tak často jejich obětí harrypotterovská sága? Víte, kdyby pan Potter na bradavických záchodcích neobtěžoval náhodně zbloudilé troly, ale spolužačky a kdyby Severus Snape skutečně klátil jednu profesorku obrany proti černé magii za druhou, dovolím si tvrdit, že by téměř žádné podobné fanfiction nevznikaly.

Přirozeně, neexistuje žádné pravidlo, kolik žhavých pasáží by mělo v textu být. Já osobně bych doporučovala alespoň jednu na dvě stě stránek. Někteří z vás mohou namítnout, že se jedná o sprostý útok na čtenářovi nejnižší pudy. Možná. Pokud vám psaní erotických pasáží nejde, nebo se vám příčí, vykašlete se na to. Není nic horšího, než vztah dvou hrdinů zakončený špatně popsaným sexem. (Neplést s dobře popsaným špatným sexem.) Ověřenou taktikou, aby si vlk početl a koza se nemusela nad vlastním textem červenat, je utnout scénu v onen správný moment. Jenomže to taky nemůžete dělat věčně, protože se to obecenstvu zají a začne mít pocit, že je vždycky připravíte o to nejlepší.

Dobře, rozhodli jste se do toho praštit. Vaše elfka je celá vlhká a rytíř na bílém koni má pěkně těsno v kalhotách. Už několik kapitol po sobě chtivě pokukují, na začátku odstavce si vyznali lásku a teď... Nějaké to líbaní, mazlení, koitus a silně nepravděpodobné společné vyvrcholení. Poté přirozeně usnou v obětí. Dokonalost sama. Tak trochu nechápu, proč člověk, který má dost invence, aby si vymyslel vlastní svět a dokázal ho zajímavě a realisticky popsat, nemá dostatek erotické fantazie a soudnosti, aby dokázal popsat techtlemechtlení svých postav zábavně a zároveň věrohodně.

Jak moc odvahy je potřeba na to, aby člověk, který popisuje sex dvou čerstvých partnerů, jejichž těla na sebe nejsou úplně zvyklá, ale kteří už mají mezi sebou otevřený komunikační kanál, popsal ženino vzdychání místo věčného "Áááách, áááách, áááách" čistě prozaicky "Ách, ách, au, jdeš moc hluboko, ách, ách, ách, áááách, au, AU, říkám, že jdeš moc hluboko!"? Kolikrát v životě se vám vůbec stalo, že jste s partnerem vyvrcholili přibližně ve stejné době? Jak často se vám nepodařilo při samotném styku vyvrcholit vůbec a partner vás musel ukojit orálně? Stává se vám, že to partnerovi uděláte pusou a on si potom prostě sprostě usne a vy nic?

Mají vaši hrdinové podobné zkušenosti? A když nemají, tak z které že to planety pocházejí?

Orální sex je obecně málo popisovaná technika, maximálně se objeví v předehře a tím to hasne. Přitom popis starostlivé hrdinky, která se tímto způsobem snaží zmírnit psychické napětí svého partnera, může být velice funkčním a procítěným prvkem. Proč jen je podobných popisů tak málo?

Intermezzo:

Už jste se někdy přistihli, že se při psaní erotických scén červenáte?

Zpěv druhý: Elfové si anální sex dokáží skutečně užít

Orální sex samozřejmě není jedinou praktikou, kterou můžete zpestřit sexuální život svých postav. S análním sexem se nejčastěji setkáváme ve slashi, yaoi, hentai... (Klidně mě doplňte a opravte, poslední dobou se s podobnými býkovinami roztrhl pytel a já podobné věci aktivně nevyhledávám. Bohužel, to občas vypadá, že oni pronásledují mě.). Dobře si pamatuji, jak jedna slečna málem chytla hysterák z toho, když jsem jí pod povídku napsala něco ve smyslu:

"Není to špatné, výhradu bych měla akorát k tomu análnímu sexu. Nevím, jestli si něco takového někdy zkoušela, ale kdyby to proběhlo tak, jak to popisuješ, tak by tvůj hrdina-1 místo toho slastného vzdychání, řval jako tur. S podobným přístupem by mu totiž hrdina-2 svým ÚŽASNĚ VELKÝM penisem tak maximálně bolestivě natrhl řiť. Příště, prosím, trochu lubrikačního gelu a příslušný otvor napřed milému panicovi opatrně roztáhnout prsty nebo nějakou příslušnou pomůckou."

Autorské ponaučení je, myslím, zřejmé. Pokud mi nevěříte, navštivte nejbližší sexshop, kupte si průměrně velké dildo a zkuste si ho zastrčit mezi půlky bez přípravy. Vlastně bych tohle doporučila jako vstupní test všem náctiletým autorkám slashe.
Z mého pohledu je anální sex daleko důvěrnější praktikou, než styk vaginální. V dnešní době to ani není jenom doména homosexuálů. Bohužel mi přijde, že ho mezi heterosexuály pořád mnozí berou jako tabu. Muži se nechtějí cítit jako gayové (vzhledem k tomu, že jim do zadku cpe připínací úd dáma, je to celkem divné), ženským to přijde nechutný, někdo se stydí a tak dále a tak dále.

Zpěv třetí: Trpaslíci v latexových oblečcích

Na některé věci ale už musíte být sami lehce perverzní. Nechápu, proč se obscénnost a zvrácenost vyzdvihuje jenom u záporných postav. Každý přece máme svou úchylku. Nebo ne? Proč by nějakou nemohl mít i superman z kouzelného světa Augrёghongoun? Pravda, když hrdina svou lásku zatáhne do sprchy a tam ji od hlavy až k patě pomočí, je to síla, ale když se to vezme kolem a kolem stále se neděje nic nemorálního, co by si kladný hrdina nemohl dovolit. Dle mého je mezi scénou vyloženě obscénně hnusnou a emotivní velice nezřetelná hranice. Záleží čistě a jen na způsobu, jakým spisovatel danou situaci popíše. Důkazem jsou všechny ty moderní upíří lovestory. Není náhodou to, že chlap prokousne ženě tepnu a pije její krev jednoduše nechutné? Není odporné souložit s chlapem, který je už několik století mrtvý a je studený jako hrob? Jenomže kvůli Meyerové a jím podobným je to náhle přípustné, dokonce bych řekla normální. Co je oproti tomu troška moči, zatraceně?

Ne každý si troufne obsadit do role hlavního protagonisty třeba sadistu, nekrofila, nebo zoofila. Třeba o pedofilii se vůbec nebavím. Přesto mezi námi takoví lidi chodí. Když už nemáte žaludek na tohle, co třeba hrdina s úchylkou na dámské prádlo? Na latex? Na pokojové květiny? Co takhle voyer? Ne? Proč ne?

Intermezzo:

Dokážete si představit svou hlavní hrdinku v podvazkách, jak zabaluje svého přítele do igelitu?

Zpěv čtvrtý: Hobit sedí v noře sám a sám

Zamilovaná a značně sexuchtivá fantasy princezna nemůže usnout a tak si s myšlenkou na svého drahého poslouží sama. Žhavý materiál minimálně na půl stránky. Momentálně si ale nevybavím ani jeden příběh, kde by se něco to takhle na půl stránky rozebíralo. Přitom je onanie naprosto běžná věc. Proč si s postavou na tom správném místě trochu nepohrát? Dle mého to nemůže příběhu jako takovému ublížit, spíš mu to vrazí punc reálna. Sebeukájení lze skvěle zapojit i do milenecký hrátek. Hrdinka si lehne na postel, roztáhne nohy a začne si hladit rozkrok. Hrdina ji chvíli roztouženě sleduje a potom třeba... Bohové, těch možností je tolik, tak proč stále dokola popisovat jak se dva líbají, svléknou, pomazlí, zasunou, vysunou, zasunou, ááách, ááách, společný orgasmus, nazdar?

Prosím vás, pokud jste z výše napsaného pochopili, že proti zajetému standartu něco mám, tak vůbec, spíše všemi deseti naopak. Jsem pouze a jenom gurmán a už mě nudí číst stále dokola ten samý scénář. Myslím ale, že literární erotika není gymnastika, ani porno, vlastně zde nějaké opičky nejsou nutné, tím hlavním tahounem je atmosféra, citová složka a snad i jisté působivé a výmluvné zachycení konkrétní situace. Tak aby si čtenář řekl, jo, tohle už jsem zažil. Potom je jedno, jestli je váš literární sex technicky vzato klišé. Pokud tohle ale neumíte, můžete se stavět na hlavu a stejně dobrou erotiku nenapíšete.

Temnářka

 

20 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. února 2011 v 2:10 | Reagovat

Popřípadě tři stránky z pěti popisovat to, než se k něčemu vůbec dostanou? Ne, dobře... já si na těchhle stereotypních návrzích celkem zakládám (ostatně díky chytré anketě na blogu vím, jaký věk je průměrný u mých čtenářů a... no), ale musí to být napsané pokaždé jinak, situace se různí a postavy taky
krom toho třeba voayer a onanie - takovou povídku jsem překládala a užila si to (hlavně tedy při hledání slov v češtině), nebo pokusu tety svést synovce, je toho tolik a tolik a v dnešní době není důvod být upejpaví, ale já osobně nemám ráda povídky se slovy "penis" atd... přijde mi, že čeština je tak bohatá a máme možnost tolika popisování, že napsat "vzala do pusy jeho penis, chvíli ho cumlala jako lízátko a pak..." je jak z béčkového porna a ještě to bylo úplně všude

tvoje články o psaní se mi líbí, vždycky něco porušuju, někdy /často/ s něčím nesouhlasím, ale vždy to vyzní logicky a pobavím se, dnes tedy při části:

Jenomže kvůli Meyerové a jím podobným je to náhle přípustné, dokonce bych řekla normální. Co je oproti tomu troška moči, zatraceně?

(jestli mi blog ten komentář nevezme, naštvu se! vždy%t je to skoro článek :D)

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 2:17 | Reagovat

[1]: Děkuji! :-)
Na druhou stranu, penis je normální slovo. Já si cvrkám do textilu spíš z výrazů jako je "kopí lásky", "meč vášně", "vlajka jeho touhy, týčící se jako hora Sněžka".
V béčkovém pornu se vyskytují daleko vulgárnější výrazy, toho bych se nebála. Spíš to lízátko mi přišlo úsměvné. :D

3 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. února 2011 v 2:21 | Reagovat

[2]: no, tohle byl příklad a uznávám, že ne zrovna dobře zvolený, myslím tím výrazy... nevím :D teď si nevzpomenu, ale prostě samy o sobě vulgární a v "obyčejné" knize na člověk při popisu milostné scény jednoduše nenarazí

jednou jsem použila:Mezi chlapcovými stehny se teď netyčilo nic míň, než pořádný stožár. :-D tedy v delším kontextu, ale pobavila jsem...

určitě, než abych četla o lasturkách a mušličkách *má osypky* tak ať to radši neopisují, ale dá se to květnatě obejít :-D

4 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 2:30 | Reagovat

[3]: Ono taky záleží na tom, jakým stylem je napsaný celek. Někde může mušlička vypadat hezky, jinde bije do očí.

Ono ale, jak chceš ty pohlavní orgány popsat. Rozkrok? Genitálie? Úd? Lůno? Vždycky něco někomu zní divně, protože každý tomu v reálu říkáme jinak.
Kdysi jsem polovičce předčítala kus povídky a ten se stále nemohl smířit se slovem úd. Nedokázala jsem mu vysvětlit, že péro se prostě do kontextu nehodí.

Ale stožár mě rozsekal. :-D

5 Nel-ly Nel-ly | 25. února 2011 v 2:41 | Reagovat

[4]: v té povídce bylo víc takových perel, ale tahle byla zmiňovaná v komentářích, tak si to pamatuju...

nevím no, úd - umím si představit, kam se hodí a kam ne, to samý "péro", i když to vidimm v ich-formě nebo přímý řeči (to samý mušlička - ale to vidim u psychicky týraný a zneužívaný patnáctieltý holky nebo cvoka), člověk prostě musí vidět, kam se to hodí a kam ne (i když někdo bude vždycky kroutit hlavou)

6 chillychilly chillychilly | Web | 25. února 2011 v 2:58 | Reagovat

Tenhle článek mě neuvěřitelně pobavil a nadchnul.
Za prvé se mi líbil obsah, protže to, co jsi tam psala je pravda a nic než pravda, ačkoli až do teď jsem si to tolik neuvědomovala.
Za druhé se mi to úžasně četlo, bylo to napsané tek, že i kdybych nechtěla, musela jsem to dočíst do konce.
Napsala jsem jednu jednorázovku, kde byla McGonagallová v latexovém oblečku, a, světe div se, ani jsem se u toho nečervenala, přišlo mi to normální. Což se mi u běžné milostné scény nestává, ty mi psát nejdou, ale když jde o nějakou úchylku, je to pro mě lehčí.
Čím to je, netuším a snad ani nechci.
Jinak s penisem či údem mám taky problém, vždycky než člověk najde to správné slovo, které by se tam hodilo a neznělo to lacině...

7 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 3:11 | Reagovat

[6]: Děkuji, chillychilly! :-)

McGonagalová v latexovém oblečku?! :-D Měla i latexový klobouk? :-D  :-D  :-D

8 chillychilly chillychilly | Web | 25. února 2011 v 3:47 | Reagovat

[7]: Tak ten vážně neměla :D . Kdybych to pojala jako parodii (což byl ze začátku můj úmysl) asi bych jí ho na hlavu nasadila, ale takhle měla akorát bičík (ne, že by byla bičíkovec či nějaká další podobná havěť)
Ačkoli teď mě tak napadá, že jsem jí mohla nasadit latexové rukavičky...to by bylo šmrncovní :-)

9 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 3:58 | Reagovat

[8]: S/M s Gonagalovou, to je moc... :-D Kdo byl ten šťastný? Snape? Brumbál? :-D

10 chillychilly chillychilly | Web | 25. února 2011 v 4:31 | Reagovat

[9]: Ginny Weasleyová :D můj první (a zatím poslední) pokus o femslash. Začalo to tak, že jsem se to snažila vnutit Nel-ly jako povídku na přání, leč neuspěla jsem...
S/M pod tím si představím trochu drsnější věci než to, co jsem tam popsala...

11 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 4:39 | Reagovat

[10]: Ginny?! O_O Inu, představa, jak McGonagalová navlečená v latexu švihá Ginny bičem po zadku je drsná i tak, řekla bych. :-D

Pak že já jsem zvrhlík. :-D

12 Sikar Sikar | Web | 25. února 2011 v 7:47 | Reagovat

Teda, nejprve v Pajzlu Bilbo s novým stripem a teď TemnoTerka s článkem. Vy mě chcete zabít. U některých pasáží jsem normálně řval smíchy, ačkoliv je to pravda.

Mám sto chutí někam zapojit scénu prvního sexu mladičkého prince, zakončenou slovy "Sakra, předčasná ejakulace."

No, ovšem obecně u mě je ten problém, že na podobné scény jaksi nezbyde místo, protože kupříkladu hrdina onoho mýtického veledíla je ve své podstatě nechtěný asexuál (ne že by nechtěl nebo nemohl, jen to jaksi v jeho případě nemá význam a navíc chudák malá se nachází zásadně v situacích se sexem neslučitelných) nebo to dopadá tak, že když jste zavření jen s velikou ještěrkou mužského pohlaví a dvěma láhvemi vodky v betonovém bunkru, opravdu asi nechcete.

Ne že by se nechystalo něco, kde pro podobné věci prostor bude, ale mám jaksi z velké většiny zápletky, kde kdyby na sebe postavy skočily, působilo by to dojmem, že jsem to udělal, jen abych to udělal, namísto že se to skutečně hodilo...

13 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 25. února 2011 v 8:34 | Reagovat

Tak s tím vstupním testem naprosto souhlasím. Tak mě napadá, znáš Minotaura? http://www.squidge.org/~minotaur/classic/eroc.html (simvás, klikaj jen ti nad 18)

Připadá mi, že se někde rozdávají šablony pro autorky slashe, jelikož a poněvadž 95,43% všech erotických scén jsou na jedno brdo. Brrrrrrrrd, brrrrd brrrrrrrrrd... (To místo Brrrrrm...) jazyk v krku, kousnout do bradavek, nohy od sebe, jeden prst, dva prsty, tři prsty, připrav se, hrajem! Nuuuuuudaaaa!

A teď se to začíná objevovat ve VŠECH erotických scénách bez ohledu na polohu a zaměření. :-?

A jo, vzhledem k tomu, že při psaní obecně čerpám ze svých zkušeností a tam, kde to nejde, alespoň z těch emocionálních, když píšu nějakou erotickou scénu, je mi pěkně vedro :-D

14 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 9:23 | Reagovat

[12]: Chudák tvůj hrdina. Co se týče ještěrů mužského pohlaví, budeš si divit až se tvého hrdiny "ujme" nějaká tvá nadšená fanynka a vášnivá milovnice slashe... Myslím, že i ještěr se bude divit. Když už jde napsat slash i na Červeného trpaslíka... :-D

[13]: Neznám, jdu to omrknout. ;-)

Tak stále lepší jazyk v krku, než detailní popis toho, jak si hrdinka sundává ponožky a pak je úúúplně nahá. :-D Holt, vlastní zkušenost je k nezaplacení. :-D

15 Madeleine Madeleine | E-mail | Web | 25. února 2011 v 9:30 | Reagovat

Temnářko, ty mě asi zabiješ. :-D Jsem čekala, že přijdou "praktiky" s Femorianem a ty se rovnou pustíš do boje. Do velmi lítého boje. Víš, v čem bude další hlavní problém, ten nejhlavnější, nevím jak ty, ale já mám často pocit, že taková ta "klasická" fantazy je pro děti. (Nejspíše to bude naší "rozsáhlou" humpoleckou knihovnou.) Ale de facto si to myslí i dost dospělých. Takže to je pak těžký bavit se o sexu. Ale poslední dobou mě rozpaluje jedna kniha více než ostatní. Kámoška mi začala půjčovat Hraničářova učně. Nevím, jestli to ten chlap dělá naschvál, ale perfektně ubije každý slabý náznak polibku atmosférou a popisem. (Mimochodem, tím pádem souhlasím s celou pointou článku.) Říkám tomu utrpení na dva řádky. Má jedno jediný štěstí a to zase tkví v bojových pasážích. A teď si vzpomínám, že jsem co se týče "puberťácké" literatury četla naprostý opak. Samozřejmě upíří opak. Ta autorka snad měla jednu jedinou ocenitelnou věc, a to popis milostných scén. První a doufám, že poslední knížka, kterou jsem četla jen kvůli sexu. :-) Tím končím a nechávám hodnotnější komentáře světa znalým.

16 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 25. února 2011 v 9:53 | Reagovat

[14]: Právě proto, že většina autorek (ano, jsou to v drtivé většině ženské) má houbix zkušenosti - i když jsme u nás na tom líp, v Americe kupříkladu oficiálně sexujou od 18 a ne od 15 jako u nás - převezme někde tohle "osvědčené schéma" a jde na věc...

Uuuuuargh!

17 Sikar Sikar | Web | 25. února 2011 v 10:36 | Reagovat

[14]: Jo, zjištění, že někdo píše slash Červeného trpaslíka, mnou otřáslo.
No a ještěr... přeci jen, dva hemipenisy jsou dva hemipenisy! Ostatně, tady pomáhá osobní zkušenost, pozorovat pářící se ještěrky byl zážitek... že bych napsal ještěří eroscénu...?

18 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 10:52 | Reagovat

[15]: Děkuji! :-)
No, takovu Neomillnerovou bych zrovna dětem číst nedávala... :-D
Tak v "dospělácké" fantasy se přece jenom občas nějaký ten sex objeví. Dobře popsaný sex. Třeba Sapkowski tyto záležitosti popisuje docela věrohodně a s láskou. Dokonce jsem četla, že je to jediný autor fantasy, který nechal svého hera v románu při pokusu o soulož selhat. Nevím, co je na tom pravdy... ale když o tom tak mluvíme, není to špatný nápad, jak hrdinu potrápit a frustrovat, až jednou budu mít sadistickou náladu.

[16]: Bohužel, i když musím přiznat, že některé popisy od nezralých autorek jsou vyloženě roztomilé. :D Každopádně, naštěstí jsou i holky, které mají rozum. :-)

[17]: Jo, jdi do toho! Klidně jako pikošku. Nářez!

Připomíná mi to jednu sci-fi povídku o mimozemských pavoucích. Od koho to, sakra, bylo? Každopádně to byl geniální kousek.

19 Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 25. února 2011 v 11:28 | Reagovat

No to jsem se zase pobavila. :D
Já osobně se takovým scénám vyhýbám - prostě na nějaké muck muck nemám. :D Ne že bych se styděla, ale mám pocit, že by mě to svádělo k nenáviděnému klišé.
Je sice pravda, že erotické scény výrazně obohatí text a přitáhnou více pozornosti, nicméně se na to zatím necítím. :D Mám zatím co dělat s příběhem a jeho vyjádřením, ale možná v budoucnu... :)

[12]: Zkus to a já umřu smíchy. :D

20 Sikar Sikar | Web | 25. února 2011 v 11:55 | Reagovat

[18]: Mimozemští pavouci? Nebyli to takoví pavouko-lidští mutanti? Takovou povídku jsem četl od Rečkové.

21 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 12:02 | Reagovat

[19]: Děkuji, liško. :-) Třeba tomu jednou přijdeš na chuť, však co. ;-)

[20]: Rečková to určitě nebyla, nějaká zahraniční autorka. Šlo o to, že tam byl do detailu popsán rozmnožovací cyklus obrovského mimozemského pavouka. Jakože si najde samičku, přilepí si ji k sobě a nosí ji v takovém vaku, potom s ní splodí malé pavouky a samička ho sežere... Úžasné na tom bylo, že autorka vložila těm pavoukům do hlavy téměř lidské emoce, ale nějak tak namíchané s těmi zvířecími a člověk to vyloženě prožíval s tím pavoukem. Dokonalost. :-)

22 Sikar Sikar | Web | 25. února 2011 v 12:11 | Reagovat

[21]: Kruciš, to zní dobře... A koukám, že trochu naruby, páč mám jen já dojem, že běžně je u babouků větší samička...? (aspoň to vyznívá, že samec je větší)

23 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 12:17 | Reagovat

[22]: Ona nakonec vyrostla, malá byla jen ze začátku, kdy ji pavouk nosil ve vaku a krmil. Potom byla větší než sameček, alespoň, co jsem pochopila. Každopádně to byla skvělá povídka a já si ani za nic nemůžu vzpomenout, kde jsem to četla. :-?

24 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. února 2011 v 12:28 | Reagovat

Sexu se v povídkách vyhýbám, nedostatek zkušeností se odráží a nezvládám psát originálně (ačkoliv jsem taky nikdy nezabíjela a jde to celkem snadno. Hmm.)
Ale článek je napsaný originálně, při představě trpaslíka v latexu jsem se musela tlemit, což není moc dobrý při hodině ;). A anální sex elfů? To mi zase připomnělo kamarádovo prohlášení, že "4% elfů jsou heterosexuální."

25 Dragita Dragita | Web | 25. února 2011 v 12:33 | Reagovat

když jsem tenkrát četla Meyerovou dost mě tam naštvala právě tím, že vlezli nazí do vody, objali se a ráno se spolu slastně probudili a ona byla najednou těhotná....

...Vím, že zrovna originalitou neoplývám, ale rozhodně se snažím aspoň trochu popisovat, protože nesnáším věty typu a všichni víte co spolu dělali (a to jsem našla v dosti povídkách), jenže jinde byla zase sáhodlouhá diskuze, že popisy soulože a různých praktik v příbězích se rovnají hotové pornografii a měli by vymizet-protože už je to moc. což se mi zdá trochu přehnané a když je to třeba erotická povídka přece si tam nebudou jen povídat.

Různých sexuální scén se nedokážu v příbězích vzdát, ale vždy mi hodně dlouho trvá než to napíšu, protože mi to zní vždycky strašně blbě a není to tím, že by mi chyběly zkušenosti - možná jen ty v psaní :D  :D  Teďka se k jedné takové dostávám u Nayi, tak jsem zvedavá co ze mě zase vyleze, protože jak píšeš není zrovna lákavé furt psát to stejné :-D  
jinak myslím že Penis zní líp než třeba nádobíčko :D  :D

26 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 25. února 2011 v 13:48 | Reagovat

[25]: :-D Pokud nepíšeš nějakou noirovou dedegdývku: "Bylo mi hned jasný, při čem jsem je vyrušil. Ona ležela v posteli, tiskla k sobě peřinu a pozorovala mě vyděšenýma očima. On pobíhal po pokoji, chrlil nadávky a snažil se oblíct. Jak při tom poskakoval na jedný noze, jeho nádobíčko se směšně klátilo ze strany na stranu" :-D

27 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 25. února 2011 v 13:58 | Reagovat

[17]: Jezus, Neffovo Milénium - teď nevím jestli v prvním nebo druhým díle, když se někteří změní na ty ještěry (už je to dlouho, co jsem to četla) a jeden z těch hlavních postaváků, sám nakonec ještěr a ochlasta, pozoruje snad svou nadřízenou a při veškerý hrůze z přeměny dostane šílenej výtlem, bo "ona ji má napříč!" :-D

28 Dragita Dragita | Web | 25. února 2011 v 14:07 | Reagovat

[26]: tak to jo, tam by se to hodilo :-D  :-D  holt to vždy nějk vychytat, do každé povídky něco

29 Sikar Sikar | Web | 25. února 2011 v 14:09 | Reagovat

[27]: Hmm na Milénium se někdy chystám...

30 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 25. února 2011 v 14:54 | Reagovat

u tvých článků vždycky stojí zato i komentáře :-D

když píšu o nečem, co mám zažitý, tak jsem mnohdy tak hotová, jako kdybych to nepsala, ale prožívala :-P

ale obvykle to pak ani nepustím ven, nejsem si u toho moc jistá v kramflecích... =) když už něco, tak jen v náznacích, ale chtěla bych někdy vypustit do světa i něco konkrétnějšího, mám to v rozepsaných, ale kdo ví, jestli to tam nezůstane :-D

slash sice není moje oblíbené čtení, ale zrovna na toho Červenýho trpaslíka jsem četla moc pěknej =) jen si nevzpomenut kde, respektive pamatuju dess, ale adresu ne :-x  :-D

31 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 25. února 2011 v 15:04 | Reagovat

Ke slashi na téma Červený trpaslík (když už se to tu opakovaně objevuje) mám pár poznámek:

Jediné dvě živé bytosti jsou Lister a Kocour. Lister je sice zábavný ale prase a Kocour je šílenej fintil. Nedokážu si představit, že by se Kocour při plném vědomí dobrovolně dotkl Listera.

Nechat se obsloužit Kryťákem, i s tím jeho chováním "Ano pane, dělá vám to dobře pane? Nemám trochu přidat, pane?" - no mazec.

A chudák hologram může tak maximálně masturbovat...

Pokud tedy použijeme základní postavy ve své základní podobě, aniž bychom je vykolejili, JAK proboha mohl někdo dojít ke slashové situaci? Napadaj mě jedině drogy...

To je to, co mě na tom zaráží.

32 Babe Babe | E-mail | Web | 25. února 2011 v 15:10 | Reagovat

dyž, dyž, mně není patnáct! :D já se můžu rozšoupnout jen na vzdychání z vedlejšího pokoje :D.

33 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 25. února 2011 v 16:48 | Reagovat

[31]: v jednom díle dostane Rimmer tělo z tvrdého světla :-D

34 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 25. února 2011 v 16:56 | Reagovat

našla jsem to, snad si můžu dovolit odkaz, i když je to spíš ke komentářům, než k článku =) http://nostalgia.blog.cz/0903/stavet-na-snech

35 Lúmenn Lúmenn | Web | 25. února 2011 v 17:05 | Reagovat

Juhehéj, skvělý článek:D Někteří autoři jsou v popisování erotiky mistři, vzpomenu si třeba na Sapkowského nebo Neomillnerovou, jindy je to ale vskutku jen laciné nebo úplně nepopsané:) Bavila jsem se a myslím, že to je jeden z nejoriginálnějších článků o sexu na téma týdne:)

36 Rue Rue | 25. února 2011 v 18:15 | Reagovat

No, právě u fantasy to lidem přijde divné hlavně kvůli těm postavám princezen či dokonalých elfů, takže když už je takhle vznešené a dokonalé všechno, asi má autor potřebu mít takový i sex. I když se samozřejmě spíše stydí popisovat erotické scény více do hloubky. A nebo to prostě zakončí tou zatmívačkou. Ale je to logické, protože pro středověkou (no, středověkou...to spíše až takové to osmnácté století) společnost bylo nějaké veřejné hlásání sexu tabu kvůli církvi a protože si do této doby fantasy povětšinou zasazujeme (nebo alespoň postavy, které jsou prostě vzniklé různými bájemi, povídačkami a legendami) tak se tak chováme i v oblasti popisu sexu. Ale rozhodně by takový princ, který na závěr svou princeznu pomočí byl rozhodně zajímavý materiál :D. Ale i tak by na to člověk zkrátka musel mít na čtení tohohle "náladu". A je málo autorů, kteří by to byli schopni popsat (záleží, kde člověk hledá). Ale nuda by to teda doopravdy nebyla.

37 Matt Matt | E-mail | Web | 25. února 2011 v 18:41 | Reagovat

"Ne každý si troufne obsadit do role hlavního protagonisty třeba sadistu, nekrofila, nebo zoofila."

- Chalange accepted

38 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 18:51 | Reagovat

[24]: Zatraceně, vyrušuju při vyučování, aniž bych byla přítomna. :-D Tak elfové už jsou za ty roky zdegenerovaní, vůbec bych se tomu nedivila. Klasika je už musí děsně nudit. :-D

[25]: Penis vede. :-D
Tak ono mezi pornografií a sexem v příběhu je dost znatelný rozdíl, tedy aspoň měl by být. Proč omezovat něco co je přirozené? Neměla by být literatura odrazem života? :-)

[30]: Děkuji, Sussanah. Vidím, že slash na Trpaslíka se stává menším fenoménem. :-D

[31]: Tak tvrdé světlo by to vyřešilo, i když já si ani nedokážu představit, že by se Rimmer Listra vůbec dotknul. No a Kocour by se zase nedotknul Rimmera...

Budou v tom asi ty drogy...

[32]: I to se dá literárně zpracovat. Hrdinka poslouchající za dveřmi. :-D

[33]: To jo, ale viz. má odpověď Cirr, stejně bychom je museli zfetovat.

[34]: Takže jsme četly to samé, koukám. :-D

[35]: Děkuji Lúmenn. :-) Přesně tak, Neomillnerová a Sapkowski. To mi evokuje jednu zaklínačskou povídku, kterou stvořila PN na motivy AS... Brána Kaer Morhen se to jmenovalo? Myslím, že jo. :-D

[36]: Děkuji!
Tak fantasy je široký pojem, může se odehrávat klidně v současnosti, ale přijde mi, že spíš než z křesťanského středověku, který měl náhled na sex, jaký měl, spíš fantasy vychází ze středověku ranného - mnohobožství, inspirace mýty a tak dále. Vyloženě "křesťanských" fantasy s jedním bohem moc není. Napadá mě jenom Narnie. I když tam je lev.
Takže s tím sexem a zvrácenostmi bych se tak nebála. ;-)

39 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 18:51 | Reagovat

[37]: Yeeees!!!! :-D

40 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. února 2011 v 19:46 | Reagovat

[38]: To by stálo za námět, ačkoliv to už by zase sklouzávalo do fanynkovského "Yaii, Yaoi!" takže elfíky radši nechám stranou :D.
Co se toho mnohobožství týče... Je fakt, že jsem nezahlédla moc fantasy, kde by měli jednoho boha (a když, tak ne toho "našeho" Boha.) Bude to těmi pravidli, který Bůh zavazuje, takže by se pisálek nemohl rozepsat (leda by mezi křesťany zařadil nějaký sekťáky, kteří by sexu nebáli jako ostatní :D.) Když si autor vytvoří víc bohů, tak mezi ně může nacpat i pořádný úchyláky a magory (však v mytologii byla taky spoousta rozlišných charakterů.)

41 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 19:58 | Reagovat

[40]: Tak jak Tolkien tak Howard, dva "zakladatelé" žánru, byli do staré mytologie zažraní a další autoři už šli jenom v jejich šlépějích, takže to bude možná spíš ten hlavní důvod. Fantasy a pohanství k sobě už tak nějak patří. :-)
V nějaké svázanosti křesťanskou morálkou bych zas až takový problém neviděla. To že tu byla nějaká pravidla, ještě neznamenalo, že se dodržovala. Viz už zmiňovaný Sapkowski a jeho Husitská trilogie. Ta je klasicky sapkáčsky mravně uvolněná až až. ;-)

42 Sarcas Sarcas | 25. února 2011 v 20:12 | Reagovat

Dle mého názoru jsou sexuální úchylky naprosto normální součástí každého z nás..sám jich mám několik a upřímně, jsem na ně hrdý, už jen z toho důvodu, že mi činí rozkoš.. Pro každého z nás existují určitá tabu a na první okamžik na jisté návrhy reagujeme různě, ale ruku na srdce, když se nám to rozleží v hlavě, tak jsme ochotní nejen se o tom znovu pobavit, ale dokonce jsme schopní to i vyzkoušet... K psaní těchto záležitotí bych konstatoval asi toliko - než se do něčeho takového pustíte, tak vážně zakuste na vlastní kůži jaké to je, protože jedině tehdy váš text bude působit věrohodně..se psaním do textu dáváte i pocity z prožitého a to je právě to, co čtenáře dostane, či nikoli.. A co se mladých písařek slashe a podobných chujovin týče, dámy, ozvěte se mi a já vám ho tam s prominutím strčím tak jak to popisujete a uvidíme, jak budete vrnět slastí... ;-) S pozdravem a přáním hezkého večera Sarcas

43 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 25. února 2011 v 20:23 | Reagovat

[42]: Můžu ti je přitom držet? :-D Nebo lépe, ty je budeš držet a já jim tam nacpu tu au-pixlu od Durex lubrikantu. :-D  :-D

Čistě osobní vzkaz: Mimochodem, jsi očekáván na chatu. Jestli se nestavíš, tak máš dnes večer po elfkách, protože já jdu za chvíli off.

44 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. února 2011 v 20:26 | Reagovat

[41]: Hm, možná to mám zkreslený (nemám ráda náboženství, přijde mi svazující.)
Ono, vše se tak nějak odvíjí od Tolkiena, včetně klišé a podobných věcí :).

[42]: Fanynka Slashe ti namítne, že to je "právě ono, že to není skutečné a je to tak... tak... ... (doplň nějaké slovíčko, které vystihuje fanynku v extázi.) Nepoučej se a nepoučej :D

45 Sarcas Sarcas | 25. února 2011 v 20:39 | Reagovat

tak to už snad pomůže jen anální kolík nasucho... :-D

46 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 25. února 2011 v 21:28 | Reagovat

[38]: myslím ale, že se to stejně nestane mým šálkem čaje :-D

když čtu něco lechtavýho, tak se do toho chci vcítit a to do chlapa nějak nejde, i když psát jako chlap, to mi jde, asi mám v hlavě pomatený kolečka :-D

47 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. února 2011 v 23:22 | Reagovat

No, musí se nechat, že komentáře pod článkem jsou pomalu zajímavější, než článek :-D
Vyjádřila bych se ke Slashi (bohužel znovu nesoudím jinak, než s ohledem na fanfiction), nevadí mi, znám povídky, které se mi doopravdy líbily, některé mě až uchvátily, a taky jsem se o napsání pokusila (nejednou), ale s rezervou (přeci jen, jak říká Sussanah, do toho se prostě nevžiju :-D) a hlavně tak, aby to dejme tomu dávalo smysl (i když co ve FF dává smysl?). Ale aby to bylo dejme tomu pravděpodobné (ostatně to pak snesu líp zvrhlého sadistického Malfoye, který zaučuje mladého Smrtijeda, než Siriuse se Snapeem v posteli), ale uznávám, že nezkušené autorky by si zasloužily ukázat "jak na to" asi by je to překvapilo a pak by se jen stěží vzrušily tím, že do nich někdo násilně a bez varování pronikl (njn, četla jsem povídky na TT)

48 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 26. února 2011 v 11:53 | Reagovat

[47]: Diskuze zajímavější než článek? Příště se vám na to vykašlu... jako... jako... ???  :-( :-D

Tak já popisuju sex z mužského pohledu ráda, možná radši než z ženského, je to pro mě víc vzrušující. Samozřejmě se ale musí jednat o heterosexuální pár. V popisování soulože dvou homosexuálů pro mě nic není. :-)

49 agrrr agrrr | E-mail | Web | 26. února 2011 v 15:14 | Reagovat

Ta tomuhle říkám nakopnutí.
Nesmírně pobavilo, ale když nad tím člověk zapřemýšlí, tak je to naprostá pravda. Buď je to právě ten růžový opar dokonalého styku,jak jsi popsala. Anebo je to tvrdý vulgární porno, kde je čtenář spíš zhnusený.

Nějak mě chytá chuť zase napsat nějakou preverzárnu...a může za to Temnářka! :-D

50 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 26. února 2011 v 15:27 | Reagovat

[49]: Děkuji, agrrr... Jestli napíšeš nějakou perverzárnu, tak dej vědět, ráda si ji přečtu. :-)

51 ratuska ratuska | Web | 28. února 2011 v 18:22 | Reagovat

Erotické scény v knížkách nijak zvlášť nevyhledávám, a ani trošku je neřeším. V životě by mě nenapadlo se nad tím takhle zamýšlet, takže příště, až na nějakou zase narazím, zamyslím se :-D :-D.

52 maglaiz maglaiz | Web | 28. února 2011 v 19:28 | Reagovat

Úžasně napsané :-D Opět jsem se nádherně zasmála jako u článku "Jak napsat špatné fantasy" :-D Tleskám :-D

P.S. Velmi dobré erotické scény jsou popsány v knihách Řeka Bohů 2,3 a 4 :-D

53 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 28. února 2011 v 20:02 | Reagovat

[51]: Potom mi napiš k čemu jsi dospěla. :-D  :-D  :-D

[52]: Děkuji! :-)

Řeka bohů je trochu mimo okruh knih, které obvykle čtu. Ale už jsem toho o ní dost slyšela. :-)

54 hakuka hakuka | Web | 28. února 2011 v 22:16 | Reagovat

[24]: Ehm, Kadet, (že ty na mě vždycky vybafneš někde, kde tě nečekám :-D ) jestli je to ten stejný kamarád, co si myslím, tak má novou a zcela neotřelou teorii. Ty drby o elfech rozšířili trpaslíci podle hesla "Honem to na ně hoďme, než někoho napadne hodit to na nás." :-D Elfky totiž prokazatelně existují. To trpaslíci podle obecného názoru buď vyskakují z děr, nebo jim zabere větši času námluv zjišťování, jakého pohlaví je jejich protějšek :-D

Jinak já se v popisu milostných peripetií neskutečně plácám. Tahám každou větu, co každé slovo, až odněkud z paty. Přide mi, že cokoliv napíšu, působí stejně podivně nepřirozeně. Jak by v mém podání vypadala vášnivá scéna, si ani nechci představit. :-?   Ne že bych byla nevinná jak okvětí bílé lilie, ale prostě se z nějakého důvodu víc vyžívám ve slovních přestřelkách a ironických šklebech :-D . Možná jsem měla číst ve dvanácti dívčí románky a ne Děsivé dějiny. :-D

55 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 28. února 2011 v 22:24 | Reagovat

[54]: Inu, já jsem četla ve dvanácti taky Dějiny a nijak mě to sexuálně nepoznamenalo. :-D
Já si myslím, že tohle je člověk od člověka. Já se zas zrovna nevyžívám v sálodlouhých rozborech a popisech. :-D

56 hakuka hakuka | Web | 1. března 2011 v 9:27 | Reagovat

Hm, sexuálně poznamenaná Děsivými dějinami? Ta představa se mi celkem líbí. Po kudlančím způsobu sekat nápadníkům hlavičky a cynicky se u toho šklebit. Muhehéééé :-D Možná by měl někdo varovat mou drahou polovičku, než si k posteli dotáhnu špalek a sekyru. :-P Nebo že bych zainvestovala do příruční gilotiny?? :-D

57 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 1. března 2011 v 10:25 | Reagovat

[56]: Chudák přítel... :-D

58 KadetJaina KadetJaina | Web | 6. března 2011 v 13:24 | Reagovat

[54]: Bingo, je to přesně on :D A to víš, já jsem všudezdejší.

[56]: Já mu to prásknuuu :P

59 Amia Amia | Web | 17. března 2011 v 16:32 | Reagovat

A proto nepíšu erotiku ani lásku nebeskou a neroztržitelnou, která to vše zachrání. To vám je kurva TAKOVÁ nuda, že...

:D :D :D  Dál se radši nebudu šířit :-D

60 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 17. března 2011 v 16:36 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama