Posudek k článku od Lomeril

11. dubna 2013 v 17:46 | Tereza Matoušková |  Aktuality
Mám pro vás posudek číslo dvě do soutěže O nejlepší článek, který bude pojednávat o tvůrčím psaní. Zálesáci si vyčistí klávesnice, protože teď přišel jejich čas.

Jako druhá se do soutěže přihlásila Lomeril se skvělým článkem

Lesní moudrost pro začínající hrdiny 1
Hlasovat budete moci na konci v anketě pod souhrným článkem, ať je to fér. Svého favorita si samozřejmě můžete vybrat už teď.


Autorka se v článku zaobírá tématem "přežití v divočině" a vytahuje na světlo světa chyby a nedomyšlenosti, se kterými se setkáváme v literatuře a filmu tak často, že se jimi ani nezaobíráme.

Přečíst by si ho měli všichni začínající autoři typu "pecivál" a nejen oni. Předpokládám, že většina populace v dnešní době nemá přímou zkušenost se stopováním zvěř, lovením a přípravou všemožných potvor na ohýnku.Článek je napsaný svižně, vtipně a čte se jako po másle. Musím se přiznat, že jsem ho četla už v době, kdy vyšel a ráda jsem si ho přečetla znovu. Na blogu najdete ještě druhý díl . Tím to, bohužel, končí.

Je otázkou, jestli je vhodné do podobných soutěží posílat první díl ze dvou. Jasně, soutěž není anonymní a člověk má k dispozici celý blog. Není to stejné, jako když vám do povídkového klání dorazí první kapitola z románu. Ale stejně se tím člověk tak trochu obírá o body, protože z hlediska objektivity s tou druhou částí počítat nemůžu. Takže mám pocit takové polovičatosti.


Jelikož nemám moc co vytknout, hodnotím článek 8,5 body z 10 a budu mu fandit, ať nasbírá co nejvíce bodů. Rozhodně si je zaslouží.

Jen tak na okraj...

Při čtení jsem si vzpomněla na čaroděje Geda a Atuánské hrobky. Vzpomínáte si na tu scénu, kde lákal zajíce (?) pomocí kouzla?

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viviana Viviana | E-mail | Web | 12. dubna 2013 v 8:42 | Reagovat

Tak tenhle článek mě fakt zaujal, i když musím se přiznat, že víc jsem si užila na autorčině blogu jinej. :) Možná proto, že s některými věcmi, co se týče woodcraftu, se sama docela peru, a to i přesto, že jsem také vyrůstala na Setonovkách a v lese. :D

2 redfox222 redfox222 | 12. dubna 2013 v 16:47 | Reagovat

Ano, článek je skvělý. Neodolám, a připojím svůj zážitek ze svačiny v práci. Probírali jsme zrovna „vyvrhnutí a porcování“ ulovené srnky. Přisedl si k nám další kolega, shodou okolností náš vedoucí, a aby nezůstal „out“, zapojil se do debaty s tím, že jeden jeho známý, zcela náhodou vášnivý myslivec, měl jednou pekelnou smůlu, když prořízl u vyvrhované srny žlučník. Po tiché poznámce, že, cituji: Péťo, srnky žlučník nemají, se nervózně zavrtěl a u stolu nastala trapná chvíle ticha … :-D :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama