Delfové

21. listopadu 2014 v 2:12 | Tereza Matoušková

odní Delfové jsou obyvatelé severní části rozpůleného kontinentu, Delfie. Jejich kultura je starší než swérská, byla to první rasa, která byla do Podmoří vysazena. Dodnes se považují za hegemony celé oblasti.
Původně žili v kmenových společenstvech a většinou se zdržovali při okraji kontinentu, kde lovili mořské ryby. Teprve později pronikli do vnitrozemí, kde začali budovat první města. Za nejstarší se považuje někdy Kopisien, jindy Ocelot nebo Eryba.
Postupně na území Delfie vzniklo několik městských států, nad kterými rychle převzala moc nejvyšší kasta zasvěcených. Nejvýznamnějšími delfskými centry jsou Tark Itlen, který má nadnárodní význam a kde sídlí delský velekněz, a také Eralin, hlavní působiště delfského velemága.Delfové se vzhledově neliší od lidí tolik jako Temnáři, ovšem jsou uzpůsobeni pro delší pobyt pod vodou. Mají vlhkou kůži, ušní záklopky a dokážou stáhnout chřípí tak, aby se ji do nosu nedostala voda.
Delfský jídelníček tvoří hlavně rybí maso (odtud hanlivé swérské označení rybožrouti). Původní Delfové měli žíhané vlasy, tato varianta ovšem postupně vymizela. Dnes je nejčastější barvou kadeří hnědá nebo rezavá. Obočí a ostatní ochlupení zůstává vždy černé.

Stejně jako Temnáři jsou dlouhověcí, dožívají se až čtyř set let (zasvěcení až dvanáct set). Zároveň ale rostou daleko rychleji než lidé. Delf je v deseti letech plně tělesně i duševně vyvinutý a může mít potomstvo. Je žádoucí, aby vyspěl co nejrychleji a byl plodný co možná nejdéle, protože podmínky jsou v Podmoří velice kruté a přes vyspělou lékařskou péči je úmrtnost kojenců a dětí velice vysoká.Výraz Delf pochází ze slova Delfion, což původně znamenalo mořská hlubina, dnes se používá pro jakoukoliv vodu a může se v určitém kontextu přeložit taky jako déšť, smutek nebo chlad. Temnáři jim často říkají Ti z moře.
Pro zajímavost - Tolkienovi špidlouchové tu tentokrát neřádili, skutečný inspirační zdroj pro název Delfové hledejte spíš někde mezi delfíny a starověkými Delfami. Trochu to odkazuje ke spřízněnosti s vodním živlem a jemným antickým nádechem kultury kupříkladu v architektuře. (Kde tedy vycházím spíše z klasicismu, než skutečného starověkého Řecka.)

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 22. listopadu 2014 v 15:52 | Reagovat

Dává to smysl, že se v Podmoří objevila jako první "podmořská" rasa ;-)  :-)

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 22. listopadu 2014 v 22:37 | Reagovat

[1]: To mě nikdy nenapadlo, oni jsou vodní spíš jako... vydry... že by si libovali v pobytu v mořských hlubinách se říci nedá. (Když pomineme fakt, že žijí ve světě pod mořem.) :-D

3 Lukáš Lukáš | Web | 29. listopadu 2014 v 16:27 | Reagovat

[1]: třeba se stane skutečnou, až nastane doba vlády Nejvyšší rady Nového Olympu. Uvidíme...

4 ss ss | 18. března 2015 v 15:06 | Reagovat

Hezký den!
Pokud nechcete diskutovat jen k článku, ale chce diskutovat úplně o všem, pak navštivte
racional.eu
Srdečně vás zveme!
racio znamená rozum a o ten nám jde

Máte špatné zkušenosti s diskuzí na lide , diskutocích i jinde? Já také! A právě proto představuji nové všetématické diskuse, kde nepotkáte žádné zesměšňovatele ani administrátory, kteří dělají svou práci naruby a ochraňují zesměšňovatele.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama