Podklady pro podmořské RPG

4. listopadu 2015 v 0:01 | Tereza Matoušková |  Podmořské povídky

íte, já mám autorská čtení ráda, ať už v roli předčítajícího nebo posluchače, nicméně, jsem měla chuť zkusit něco nového. Tak tedy vznikla tato hra na motivy mých podmořských příběhů.
Níže najdete podklady. RPG jsme hráli v rámci Halloweenského podmořského srazu. Sjeli jsme to v sedmi hráčích, pro příběh ale nejsou důležité všechny, můžete libovolně ubírat nebo přidávat. Nejedná se o nic složitého, spíš takovou legrácku na zabavení. :-)KVÍK?

Kdo sežral ukradl plánSvět: Podmoří
Místo: Tark Itlen
Postavy: Zorena, Atalan, Femorian, Kerdea, Korgerius, Nityry, Senas,...

Úvod:

Krajinu za okny ještě nezasypal sníh, ale přesto panorama působí strnule a ospale. Zimní slunce se odlepuje od horizontu jenom neochotně a rychle se zase vrací do hlubin Strojovny, aby se uložilo ke spánku.
Tady uvnitř to ovšem nikterak idylicky nevypadá. Z pracovny delfského velekněze na Tark Itlen se ozývají zvýšené hlasy. Ztratily se totiž plány na výrobu magické zbraně, což by mohlo vážně ohrozit už tak napjaté vztahy v čarodějnickém společenství.

Laboratoř:

Je tu trochu chaos, pár povalených kádinek a rozházené papíry. Ovšem nic, co by překračovalo hranici běžného pracovního nepořádku. Není tu ani stopa po násilném vniknutí. Při důkladné prohlídce skříněk vyrušíte akorát naručí rodinku. Myšky se tváří dotčeně, když je z pelechu vyháníte koštětem.


Strážní:

Přísahají, že stáli celou noc u dveří a nikoho nepustili dovnitř. Ať je vyslýcháte, jak je vyslýcháte, nic z nich nedostanete. V jejich cele objevíte prázdné lahve od kořalky, ale vzhledem k picí kultuře, kterou je delfské kněžstvo proslulé, to nepovažujete za nic neobvyklého.


Služebnictvo:

Stěžuje si, že se ze sklepa ozývají podivné zvuky. Zvlášť v noci je to děsivé.


Jukata:

Děvčátko najdete v jeho komnatě, jak staví labyrint z krabiček od čaje. Když se ptáte, co to má znamenat, ukazuje na klícku, ve které má chycené čtyři vypasené naruky. Prý je to závodní dráha pro myšičky, které potřebují zhubnout.
Necháte děvčátko být, když si (výjimečně!) tak hezky a pokojně hraje.Kuchařka:

Potkáváte kuchařku, která láteří, že se jí ztratily koláče ze šlupkatého mavi. Vypadá to, že se v klášteře ztrácí leccos.


Chodby kláštera:

Stěny jsou zdobeny bohatými freskami, které znázorňují výjevy z podmořské historie. Panuje zde čilý ruch, ale vaší skupině se do cesty nikdo nestaví.
V jednu chvíli vám pod nohama proběhnou tři tlustí naruci. Asi míří na ozdravnou kůru ke klášterní schovance.

Kněží, které potkáváte na cestě:

Ze sklepení se prý line nevábný puch, někdo by s tím měl něco dělat. V tom marastu se prý nedá pracovat.

Podzemí:

V tomto ročním období je tu nevlídno a lezavo, chlad se vám vkrádá pod kůži. Navíc to tu skutečně páchne. Zprvu se zdá, že tu nic není, až jeden z vás objeví v hromadě nepořádku v koutě kousek papíru.
Útržek z plánu!
Pokračujete hlouběji do podzemí a po cestě nacházíte další fragmenty z nákresu. Zastaví vás až zamčené dveře.


Naručí pelech:

Otevřete/vyrazíte dveře. Zevnitř se vyvalí puch myšiny. Posvítíte dovnitř a hle, zde máme pachatele! Uprostřed místnosti si hoví v hnízdě z rozkousaných plánů ten největší naruk, kterého jste kdy viděli. Má někdo lepidlo?

Postavy

Zorena

Vrchní swérská mágyně, ženská s bujným poprsím a pořádnou vyřídilkou. Matka Femoriana a družka Atalana. Chtěla si užívat rodinou pohodu, péct cukroví a podobné hovadiny, no a teď tohle. Ať už to zpískal kdokoli, zpřeráží mu hnáty.


Femorian

Swérský velekněz, skoro dva metry vysoký chlap s býčí šíjí, ale jinak distingovaný intelektuál. Má na Tark Itlen rozjetý vlastní výzkum a nesmírně ho rozčiluje, že se mu kvůli vyšetřování nemůže naplno věnovat. INTJ, OCD a občas taky pěkný MAGOR. Je přesvědčen, že by emoce měly nechat stranou a vše by se mělo objektivně a důkladně vyšetřit.

Kerdea

Rektorka delfské univerzity, drobná zrzka s chytrýma oříškovýma očima. Družka Femoriana a sestra Atalana. Je v dlouhodobém sporu s Korgeriem a podezřívá ho, že celou věc nafingoval, aby mohl na tarktilenské kněží tlačit.


Atalan

Delfský velekněz a představený Tark Itlen. Má příšernou kocovinu a nebývalou měrou ho provokuje Femorianova agilnost. Zároveň má jisté podezření, že by v celé věci mohla mít prsty jeho schovanka Jukata. (Protože je to, jak všichni víme, obvyklý potížista.)Korgerius

Delfský velemág. Je mu skoro tisíc, bolí ho klouby a v kopisienském přístavu na něj čeká loď. První dovolená za posledních pět set let, rozumíte? Hezky v teple u moře! Chtěl si jen sbalit své plány na magické hračky a jet. Rozhodně mu není po chuti, že tu tvrdne v promrzlém klášteře.
Idioti.


Nityry

Potetovaný swérský mág a Zorenin gay kamarád.


Senas

Starý tarkitlenský technik. Má klíče od všech dveří v klášteře. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elinor Elinor | 4. listopadu 2015 v 14:49 | Reagovat

Hm, a report ze hry by nebyl? Ani beletrizace? Ráda bych si přečetla tvoji verzi "Korgerius organizuje úklid sklepa v klášteře tark itlenském" :-D  :-D  :-D  :-D

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 4. listopadu 2015 v 19:04 | Reagovat

[1]: Plánuji, ale asi ne jako blogovou povídku, aby to tu nebylo dvakrát. Spíš nějakou hříčku do některého ze soutěžních sborníků, ve kterých mám hostovat. :-)

3 Victoria Autumn Victoria Autumn | Web | 25. listopadu 2015 v 18:39 | Reagovat

Krásný blog...Spřátelíš?

4 Agáta Agáta | 5. února 2016 v 18:24 | Reagovat

Do teď jsem odkládala vypůjčení (nebo koupi) Podmoří, ale u poznámky Femorian - INTJ, nemůžu jinak, než si ho pořídit domů.
Bude zajímavé sledovat, jak jsi nás ztvárnila (snad nestereotypně). Neznám totiž moc dobrých literálních (ani filmových) INTJ. Většinou se to autorům zvrhne v ISTJ a ty já nerada.

5 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 5. února 2016 v 21:49 | Reagovat

[4]: Já sama jsem INTJ, takže jsem limitovaná vlastní zkušeností. :-D

Ono mezi INTJ a ISTJ nemusí být na první pohled patrný takový rozdíl, chce to prostě delší a hlubší komunikaci, případně konfrontaci s jinými typy. Nevím, nakolik je to patrně v předchozích knihách, ale třeba v Dětech vánice, které vyjdou teď na jaro, je naprosto zřetelný konflikt mezi Femorianem jako NT a Zorenou jako SF, psaný podle mých vlastních zkušeností.

ISTJ je Femorianova patrnerka Kerdea a je tam vidět určitý rozdíl v myšlení. :-)

6 Agáta Agáta | 6. února 2016 v 17:46 | Reagovat

[5]: Určitě si to přečtu a zaměřím se na to.
Přišla jsi mi, podle stylu psaní článků, spíš jako ISTP, ale ono se to občas v psaném a výtvarném projevu plete (zlášť u článků, kdybych četla knížku, asi bych to poznala - obvykle to poznám). Spousta lidí si plete ISTP, INTJ a ISTJ. Mezi INTJ a INFJ často ani nerozlišují.
Myslí si, že jsme necitlivý roboti a když se ukáže opak hned tě hodí do kolonky INFJ. Přitom mezi Fi a Fe je zásadní rozdíl.
Třeba o Snapovi se domnívám, že je ISTJ - jasná preference Si.
Znám, moje máma je ESFJ a Zorena zní podle popisu taky jako ESFJ.

MBTI používám při psaní často, je to užitečná pomůcka. Ráda dělám nestereotypní charaktery. Mužské ESFJ, ženské ISTP, většinou mám v každém příběhu nějaké INTJ.
Co se mi nedaří, jsou mužské hlavní postavy, vždycky se mi pozornost převede na nejbližší ženskou postavu a nakonec je příběh z jejího hlediska. Nehledě na to, že psát chlapy, je docela nudné. Teď se chystám začít svou originální prvotinu (patřím k těm, co se většinou vypisují na FF a snaží se najít trhliny v ději a reáliích originálu).
V P.A.X. (pracovní název) mám mužské ENTP (zatím bezejména, označení 8) a ženské INTJ (Varja Spavari).
Svět P.A.X. a Podmoří jsou si docela podobné (soudím podle článku "Co zajímá čtenáře ohledně Podmoří"). Minimálně v tom, že obyvatelé jsou citliví na světlo a žijí pod povrchem Země.

7 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 7. února 2016 v 0:44 | Reagovat

[6]: Chápu, moje kamarádka je ISTP a máme velice podobný způsob psaní článků. Myslím, že rozdíl lze nejlépe poznat až v reálném životě, kdy INTJ řeší prostě průsery z principu jinak a není tak náchylné ke spontánnímu pálení mostů a zároveň se slepě nedrží určitých zažitých modelů jako ISTP. Spíše se snaží držet svých vlastních vizí, názorové konzistence a přečkat to jako skála navzdory všemu.

MBTI je fajn věc, i když samozřejmě i v psaní se projevuje to, že je to jen výseč a vždycky taky záleží na povaze autora a není INTJ jako INTJ některé skutečně může být více istjéčkové a jiné třeba entjéčkové. Plus tě formují další vlastnosti, které MBTI nepostihuje. Snape podle všeho nejvíc "trpí" tím, že má autorku SF, takže i pokud se snažila psát NT má takový SF "ocas".

Mně nezáleží na tom, jestli je postava muž nebo žena, beru to tak nastejno, záleží na konkrétním charakteru. :-)

ENTP jsou taky fajn, moje drahá polovička je pravděpodobně ENTP a jako tandem s INTJ je to výborný. (Zvlášť poté, co můj exmanžel byl ESFP, to se prostě nedomluvíš nikdy na ničem podstatným, ač se snažíš sebevíc. :-D )

Absence NT v literatuře bude způsobena tím, že jsou v menšině jak ve společnosti, tak mezi spisovateli, kde je častější INF/ISF... a pro ty jsme prostě studení nečitelní čumáci. :-)

8 Agáta Agáta | 7. února 2016 v 14:18 | Reagovat

[7]: Můj táta je ISTP, takže to chápu. Je mezi námi spousta nedorozumnění, nemluvíme stejným jazykem a on chce abych se přeměnila na senzora (pravděpodobně nevědomě).

To je pravda, já jsem byla v dětství asi ENTJ a moje INTJ postavy nejsou stejné, jedna je zabarvená do INFJ, druhá do ENTJ a konkrétně Varja se vlivem prostředí může jevit jako ISTJ. Chová se jako ISTJ, ale její primární funkce je Ni.
Všechny moje citové postavy nesou stopu myšlení. Asi se od toho nemůžeme úplně odprostit, vlastní způsob uvažování do příběhu nakonec stejně prosákne.

Máte pravdu, Snape bude nejspíš tenhle případ. Zvenčí vypadá jako INTJ, ale jeho primární funkcí je Si.

Tak to Vám závidím, ENTP jsou skvělí. Většina ESFP, co jsem potkala byli nesnesitelní. :-D
Akorát nemůžu přijít na jméno, co by se k takovému dobrodružnému ENTP hodilo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama